Ostroga piętowa – jak z nią walczyć?

2 września 2021
post-ostroga-poietowa.jpg

Jak walczyć z ostrogą piętową czy zapaleniem rozcięgna podeszwowego?
Dzięki postępowi medycyny mamy wiele rozwiązań, które najlepiej połączyć w jedną terapię:

1. Dynamiczna wkładka ortopedyczna FootWave™ OSTROGA PIĘTOWA – usuwa przyczyny powstawania dolegliwości, redukuje ból i przywraca prawidłowy ruch oraz kształt stopy.

2. Kompresja naprzemienna OS1st FS6, FS4
Opaski dynamicznej kompresji, które przyspieszają regenerację, stabilizują i wysklepiają rozcięgno podeszwowe.

3. Ćwiczenia
Wykonywane codziennie zwiększają zakres ruchomości, przyspieszają regenerację, wzmacniają i zapobiegają postępowaniu schorzenia. Sprawdź gotową playlistę ćwiczeń i wykonuj je codziennie

4. Fizykoterapia
Fala uderzeniowa, laser wysokoenergetyczny, elektrostymulacja – ilość dostępnych, skutecznych a zarazem bezpiecznych zabiegów efektywnie wspierających leczenie rośnie. Poradź się swojego fizjoterapeuty jaki plan zabiegów będzie dla Ciebie najlepszy

5. Masaż
Masaż stóp, szczególnie ten medyczny, zwiększa ukrwienie, stymuluje układ limfatycznych i rozluźnia. To świetna metoda na szybką ulgę i relaks oraz wsparcie regeneracji.

Czego się wystrzegać?
Tzw. “blokada”, czyli iniekcja z silnego środka przeciwzapalnego i przeciwbólowego. To rozwiązanie ostateczne i doraźne, kiedy mobilność Pacjenta jest niezbędna i brak czasu na inne rozwiązania. Niesie to jednak ze sobą duże ryzyko powikłań, ze względu na usztywnianie (zwapnienia) włókien rozcięgna podeszwowego – już 3-krotne podanie “blokady” powoduje wzrost ryzyka zerwania rozcięgna do 70%!

O nas

logo-white-footer

Zapraszamy do Kliniki Biomechaniki i Podologii ORTOSOVA. Dzięki najnowszej technologii, nowoczesnym metodom leczenia i pielęgnacji nasza doświadczona i wyspecjalizowana kadra zajmie się Państwa zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Scroll Up
Mini Cart 0

Twój koszyk jest pusty.