Blog

Promocje i aktualności

ORTO_BÓL_PIĘTY.jpg

12 listopada 2023

Ostroga piętowa jest to bolesny stan związany z obecnością małego wyrostka (osteofitu) w okolicy pięty. Wyróżnia się dwa rodzaje ostrogi piętowej górna postać ostrogi piętowej oraz dolna postać ostrogi piętowej.

Ostroga piętowa jest często wynikiem przewlekłego nadmiernego nacisku na stopę, co prowadzi do uszkodzenia w obrębie mięśni, więzadeł i ścięgien. Kolejnym czynnikiem, który wpływa na powstawanie ostrogi piętowej to długi czas stania na nogach, noszenie niewłaściwego obuwia, nadwaga, zmiany w chodzeniu lub bieganiu oraz płaskostopie.

Objawy ostrogi piętowej:

  • Ból w okolicy pięty , szczególnie po długim odpoczynku np. po nocy
  • Nasilenie bólu podczas stania na płaskiej powierzchni, chodzenia , biegania.
  • Obrzęk i zaczerwienienie

Leczenie ostrogi piętowej :

  • Ograniczenie aktywności fizycznej,
  • Przeciwbólowe leki przeciwzapalne,
  • Fizykoterapia : fala uderzeniowa, ultradźwięki, laseroterapia
  • Indywidualne wkładki ortopedyczne
  • Masaż powięzi podeszwowej

Umów się na wizytę do naszej Kliniki Biomechaniki, Podologii i Rehabilitacji OrtoSova.

Tel: +48 730 702 705
Online: https://bit.ly/OrtoSova-Zarezerwuj

modzele-odciski.jpg

14 grudnia 2022

Modzele i odciski, to doskonałe wskazówki dla fizjoterapeuty – biomechanika. Współistniejące zmiany w obrębie skóry np. modzele i odciski, tak naprawdę są pierwszym sygnałem informującym o zaburzeniach struktury i biomechaniki stopy!

ORTO_DZIEN_OTWARTYjpg.jpg

14 listopada 2022

UWAGA! To się dzieje już 19.11 !!! DZIEŃ OTWARTE! Drodzy Pacjenci, uwierzcie, my też nie lubimy odległych terminów, przekładania wizyt czy ograniczonych możliwości. Dlatego OrtoSova rozwija swoje skrzydła, by móc pod nie przyjąć Was i waszych bliskich!!! 🦉 Już 19.11 otwieramy zupełnie nową część naszej kliniki!!! Z tego powodu chcemy świętować razem z Tobą i zapraszamy na Dzień Otwarty OrtoSovy :)

pinoterapia-01.jpg

5 maja 2022

Efekty suchego igłowania to przede wszystkim rozluźnienie głęboko leżących mięśni, na które trudniej wpłynąć, działając pośrednio przez powłoki skórne. Kłucie igłą powoduje precyzyjną lokalizację oraz terapię pożądanego mięśnia.

sucheiglowanie-01.jpg

4 kwietnia 2022

Efekty suchego igłowania to przede wszystkim rozluźnienie głęboko leżących mięśni, na które trudniej wpłynąć, działając pośrednio przez powłoki skórne. Kłucie igłą powoduje precyzyjną lokalizację oraz terapię pożądanego mięśnia.

drenaz2.jpg

4 marca 2022

Drenaż limfatyczny -masaż pneumatyczny BOA (mankiety). Masaż pneumatyczny jest masażem uciskowym, który przyspiesza eliminację płynów i toksyn oraz wpływa na ukrwienie mięśni oraz ich odżywienie.

O nas

logo-white-footer23

Centrum Medyczne ORTOSOVA. Dzięki najnowszej technologii, nowoczesnym metodom leczenia i pielęgnacji nasza doświadczona i wyspecjalizowana kadra zajmie się Państwa zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Aktualności

Scroll Up
Mini Cart 0

Twój koszyk jest pusty.