Fizjoterapia i Rehabilitacja: Gdańsk, Gdynia, Sopot

Rehabilitacja indywidualna


Fizjoterapia może być nazwana “ zawodem przyszłości” dlatego jako zespół stał się on naszą pasją.

Z uwagi na proces starzenia się wysoko cywilizowanych społeczeństw wychodzimy z szeroką propozycją działań leczniczych jakimi są zabiegi fizykalne, kinezyterapii, procedur terapii manualnej i masażu.

Do naszej kliniki zapraszamy wszystkie osoby posiadające skierowanie od specjalisty oraz osoby chcące usprawnić swój organizm.

Fizjoterapia i rehabilitacja to nasza pasja. Zapraszamy na rehabilitację indywidualną do naszych gabinetów OrtoSova w Gdańsku Osowej wszystkie osoby posiadające skierowanie lekarskie na konkretne wykonywane przez nas zabiegi lub osoby chcące uzyskać profesjonalną konsultację celem ustalenia odpowiedniego planu rehabilitacji. Nasz gabinet fizjoterapii jest wyposażony w niezbędne przyrządy do przeprowadzenia skutecznej rehabilitacji, a rehabilitanci i fizjoterapeuci posiadają wieloletnie doświadczenie. Zapewniamy pełen profesjonalizm, indywidualne podejście do każdego pacjenta i dobór sposobu leczenia w celu zapewninia szybkiego powrotu do zdrowia.Jak wyglądają wizyty w naszym centrum rehabilitacji?

Aby rehabilitacja i zabiegi fizjoterapii były skuteczne, w ramach konsultacji nasz zespół specjalistów rehabilitacji i fizjoterapii, w tym biomechaniki kończyny dolnej, rozpoczyna od diagnostyki pacjenta (również rehabilitacja dzieci!). W tym celu zapraszamy na konsultacje, podczas których wykonywany jest wywiad: jakie dolegliwości są zgłaszane, gdzie odczuwany jest ból, czy występuje on podczas ruchu, itp. Następnie przeprowadza się kompleksowe badanie poszczególnych mięśni, postawa i ułożenie kręgosłupa, zakres ruchu stawów, subiektywny poziom odczuwanego bólu i ocena kondycji całego ciała. Niezmiernie ważne są informacje o stylu życia i rodzaju pracy czy ogólnym stanie zdrowie pacjenta przed rozpoczęciem terapii. Nie zapomnij poinformować nasz personel o przebytych zabiegach, np. operacji chirurgicznej, czy jakiejkolwiek innej terapii. Niezbędne może być wykonanie specjalistycznych badań – przykładowo w przypadku, gdy bolą Cię nogi lub stopy to w tym celu wykonuje się komputerowe badanie stóp. Jeśli posiadasz zalecenia lub dokumentację medyczną od swojego lekarza, prosimy zabrać ją na wizytę – to będzie to cenne źródło wiedzy do postawienia trafnej diagnozy.

Gdy zebrane są wszystkie informacje nasz fizjoterapeuta zabiera się do pracy i rozpoczyna proces leczenia. W naszym centrum Ortosowa w Gdańsku dobiera on odpowiedni zestaw zabiegów i zaleca dopasowane indywidualnie do pacjenta ćwiczenia. Nasz zespół stosuje nowoczesne metody leczenia w celu osiągnięcia skutecznej terapii, czyli w prostych słowach: tak, aby rehabilitacja była efektywna. Należy jednak pamiętać czas pojedynczej wizyty jak i całej rehabilitacji uzależniony jest od stanu zdrowia pacjenta i może być zróżnicowany.


Dla kogo przeznaczona jest rehabilitacja i fizjoterapia Gdańsk?

Zapraszamy do naszej kliniki OrtoSova (Gdańsk Osowa) zarówno pacjentów posiadających skierowanie lekarskie na zabiegi fizjoterapii, fizykoterapii i rehabilitacji jak i pacjentów poszukujących profesjonalnego centrum, w którym zespół specjalistów postawi właściwą diagnozę w celu ustalenia i wykonania planu rehabilitacji.

Kto zatem powinien się do nas zgłosić na profesjonalną rehabilitację? Wierzymy, że każdy pacjent w Gdańsku i okolicach znajdzie u nas rozwiązanie swojego problemu. Można jednak wyróżnić kilka głównych grup:

 • rehabilitacja i fizjoterapia pourazowa

przeznaczona dla osób po urazach lub kontuzji (np. zwichnięciach stawów)

 • rehabilitacja kręgosłupa gdańsk

dla osób borykających się z nawracającymi bólami kręgosłupa czy skrzywieniami kręgosłupa oraz wadami postawy

 • rehabilitacja przed i pozabiegowa

specjalizujemy się zarówno w przygotowaniu do planowanego zabiegu, jak i udzielamy pomocy w powrocie do zdrowie po już przebytych operacjach

 • rehabilitacja i fizjoterapia dzieci i młodzieży

niezbędna zarówno, gdy zauważymy, że dzieje się coś złego, ale jako profilaktyka wad postawy, skrzywieniom kręgosłupa, koślawości stóp i kolan w okresie rozwojowym i wielu innym.

 • rehabilitacja i usprawnianie seniorów

skierowana do osób starszych

 • rehabilitacja pacjentów neurologicznych

dla osób po udarze, wylewie krwi do mózgu, porażeniami, spastycznościami, itp.

 • specjalistyczna rehabilitacja kolana i stóp

dla wszystkich od 4 roku życia, którzy borykają się z płaskostopiem, koślawością stóp i kolan, ostrogą piętową (zapaleniem rozcięgna podeszwowego), haluksami oraz po urazach: uszkodzeniach więzadeł, łąkotek itp.

 • rehabilitacja sportowa

dla prowadzących aktywny tryb życia, prowadzona pod kątem zarówno regeneracji jak i wzmocnienia i poprawy wydajności


Centrum medyczne rehabilitacji i gabinet fizjoterapii OrtoSova to coś więcej niż tylko gabinet rehabilitacji narządu ruchu

Nasz zespół to pasjonaci. Naszą misją jest jak najskuteczniejsza i dostępna rehabilitacja. Gdańsk Osowa to doskonała lokalizacja w obrębie Trójmiasta aby prowadzić efektywną rehabilitację nie tylko dla pacjentów mieszkających w Gdańsku, ale również Gdyni, Sopocie czy miejscowościach ościennych. Wierzymy w kompleksowe, holistyczne podejście do pacjenta. Każda terapia jest indywidualnie dopasowana.

Nasze motto to: Indywidualna terapia pacjentów oraz profesjonalny program rehabilitacji to gwarancja osiągnięcia celu jakim jest 100% ruchu i 100% zdrowia pacjenta.Gabinet rehabilitacji, czyli szeroki wachlarz usług w celu poprawy zdrowia

Nasza klinika w Gdańsku szeroką gamę zabiegów i rodzajów terapii oraz rehabilitacji dla dorosłych i dzieci. Dla poprawy zdrowia proponujemy przede wszystkim:

 • Terapia falą uderzeniową
 • Kompleksowa terapia manualna
 • Suche igłowanie
 • Laser wysokoenergetyczny (nowość w polskiej rehabilitacji!)
 • Kinesiology taping
 • Masaże
 • Terapia stawu skroniowo-rzuchwowego
 • Ultradźwięki
 • Elektroterapia
 • wiele innych!

Rehabilitacja i fizjoterapia to jednak nie wszystko co robimy w ramach ochrony zdrowia. Nasz zespół specjalizuje się w biomechanice kończyny dolnej i podologii, kładąc szczególny nacisk na rehabilitację narządu ruchu jakim są nogi i stopy. Takie podejście wyróżnia nas na tle innych gabinetów w Gdańsku. Lubimy tłumaczyć to na przykładzie domu: jeśli fundamenty są krzywe lub uszkodzone, to cała konstrukcja będzie odczuwała tego skutki. Dlatego też często pacjenta, który zgłasza się na bóle kręgosłupa kierujemy w ramach konsultacji na diagnostykę biomechaniczną stóp, aby upewnić się, czy tam nie leży jedna ze składowych problemu. Dodatkowo jako jedna z nielicznych klinik w Gdańsku posiadamy labolatorium biomechaniki chodu, gdzie korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań do diagnostyki biomechanicznej dzieci i dorosłych. Tylko w ten sposób rehabilitacja pacjenta może być kompletna.


Opinie naszych Pacjentów:


41 lat, Gdańsk

Waldemar


Dobry rehabilitant? Gdańsk Osowa, OrtoSova to poprawna odpowiedź! Polecam!34 lata, Kościerzyna

Kasia


Szukałam długo specjalistycznej rehabilitacji stóp dla moich dzieci. Ortosovę polecił mi znajomy fizjoterapeuta – Gdańsk jest dość daleko od mojej miejscowości, ale zdecydowałam się i nie żałuję! W ramach rehabilitacji sympatyczna Pani Monika dobrała wkładki dla moich dzieci i zaleciła ćwiczenia na wzmocenienie kręgosłupa.56 lat, Gdańsk

Emilia


Dostałam skierowanie na rehabilitację i ze względu na napięty grafik szukałam czegoś blisko. Pan Maks, cudowny fizjoterapeuta, Gdansk Osowa, czyli blisko mnie… strzał w dziesiątkę!27 lat, Rumia

Damian


Uprawiam sport i ważna jest dla mnie systematyczna fizjoterapia. Gdańsk jest pełen gabinetów rehabilitacji, ale ten mogę polecić z czystym sercem.


O nas

logo-white-footer23

Centrum Medyczne ORTOSOVA. Dzięki najnowszej technologii, nowoczesnym metodom leczenia i pielęgnacji nasza doświadczona i wyspecjalizowana kadra zajmie się Państwa zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Aktualności

Scroll Up
Mini Cart 0

Twój koszyk jest pusty.