ZERWANE WIĘZADŁO KRZYŻOWE

4 marca 2021
ORTO_WIEZADLO_KRZYZOWE.jpg

W naszej klinice specjalizujemy się w rehabilitacji pacjentów po urazach ortopedycznych. Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) to jeden z częstszych urazów z jakimi trafiają do nas pacjenci. Specjalizujemy się w jak najlepszym przygotowaniu pacjenta do zabiegu rekonstrukcji ACL oraz zapewniamy sprawny i bezpieczny powrót do aktywności po jego przeprowadzeniu.

Warto pamiętać, że w wielu przypadkach, dzięki dobrej fizjoterapii, mimo zerwanego więzadła możemy funkcjonować bezobjawowo. Podczas terapii zajmujemy się przede wszystkim zmniejszeniem bólu, zwiększeniem zakresu ruchomości kolana oraz poprawą siły mięśniowej. Zdarza się, że pacjenci rezygnują z operacji ponieważ po przeprowadzonej terapii kolano nie wykazuje niestabilności i dolegliwości bólowych przy codziennych aktywnościach.

W wielu przypadkach jednak zabieg jest nieunikniony, podczas przygotowania do niego kierujemy się takimi samymi zasadami jak opisano powyżej. Po operacji skupiamy się na działaniach przeciwobrzękowych oraz przeciwbólowych. Naszym priorytetem jest jak najszybsze odstawienie kul oraz powrót do sprawnego chodzenia. Zgodnie ze wskazaniami przeprowadzającego operacje stopniowo zwiększamy obciążenia i trudność ćwiczeń , tak aby pacjenci mogli wrócić nie tylko do aktywności codziennych ale również i sportu!

O nas

logo-white-footer

Zapraszamy do Kliniki Biomechaniki i Podologii ORTOSOVA. Dzięki najnowszej technologii, nowoczesnym metodom leczenia i pielęgnacji nasza doświadczona i wyspecjalizowana kadra zajmie się Państwa zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Scroll Up
Mini Cart 0

Twój koszyk jest pusty.