Dzień otwarty!

14 listopada 2022
ORTO_DZIEN_OTWARTYjpg.jpg

UWAGA! 🎉 To się dzieje już 19.11 !!! DZIEŃ OTWARTE! 🎈

Drodzy Pacjenci, uwierzcie, my też nie lubimy odległych terminów, przekładania wizyt czy ograniczonych możliwości.

Dlatego OrtoSova rozwija swoje skrzydła, by móc pod nie przyjąć Was i waszych bliskich!!! 🦉

👉Już 19.11 otwieramy zupełnie nową część naszej kliniki!!!

Z tego powodu chcemy świętować razem z Tobą i zapraszamy na Dzień Otwarty OrtoSovy 🙂

Przygotowaliśmy dla Was bogaty program BEZPŁATNYCH zajęć przez całą sobotę:

➡ 9.00 ćwiczenia dla seniorów – Trening dedykowany osobom starszym obejmujący zajęcia ruchowe w grupach. Trening wykorzystuje ćwiczenia ogólnorozwojowe, wzmacniające oraz stosowane w rehabilitacji. W czasie treningu wzmocnieniu ulegają mięśnie i stawy oraz najważniejsze układy i organy wewnętrzne. Gimnastyka dla seniorów obejmuje również ćwiczenia relaksacyjne i budujące odporność psychiczną. Zajęcia mają na celu poprawę ogólnego samopoczucia seniora oraz jego ogólną sprawność. Ćwiczenia zwiększają też jego samodzielność.

➡ 9.30 zdrowy kręgosłup – Zajęcia prozdrowotne zawierające ćwiczenia wzmacniające i poprawiające ruchomość kręgosłupa. To trening skoncentrowany na profilaktyce bólów kręgosłupa, utrzymaniu prawidłowej postawy ciała oraz wyrównywaniu powstających napięć mięśniowych. Odciążenie kręgosłupa, stabilizacja i mocne mięśnie grzbietu – to główne efekty zajęć. Specjalnie przygotowany zestaw ćwiczeń pozwala złagodzić następstwa nieprawidłowych nawyków i zapobiegać ich pogłębianiu.

➡ 10.00 trening funkcjonalny- Chcesz wzmocnić mięśnie, ale nie rozbudowywać ich? To właśnie zapewni Ci trening funkcjonalny. Na czym polega? To zestaw intensywnych ćwiczeń, podczas których wzmacniasz mięśnie, stawy i kręgosłup, a dodatkowo spalasz tłuszcz i modelujesz sylwetkę. Trening polega na naśladowaniu ruchów, jakie wykonujemy na co dzień, tyle że z większą intensywnością, szybszym tempem i wielokrotnymi powtórzeniami. W efekcie zwiększa się Twoja koordynacja ruchowa, elastyczność, gibkość i ogólna sprawność

➡ 10.30 więcej ruchu dla maluchów

➡ 11.00 ćwiczenia ogólnorozwojowe dla dzieci – Poprzez aktywność fizyczną można kształtować różne cechy, które składają się na sprawność. Są to: m.in.: siła, wytrzymałość, koordynacja ruchowa, elastyczność ciała. Gimnastyka, która kształtuje po trochu wszystkie te cechy, to tzw. ćwiczenia ogólnorozwojowe. Ich celem jest harmonijny rozwój dziecka i zapobieganie wadom postawy. Mogą je wykonywać wszystkie dzieci.

➡ 12.00 stretching – To spokojne zajęcia na matach łączące rozciąganie i relaks. W stretchingu najważniejsza jest izometryczna praca czyli szybkie spięcie mięśni, a następnie powolne ich rozluźnienie. Trening charakteryzuje się niską intensywnością. Bardzo często stretching wykorzystywany jest w rehabilitacji.

➡ 12.30 trening dla zdrowia – Zajęcia przeznaczone dla osób, które chcą poprawić swoją sprawność, zredukować ból w obrębie kręgosłupa i kończyn, zmniejszyć napięcie nadwyrężonych mięśni. Z nami odbudujesz prawidłową elastyczność tkanek, nauczysz się korygować własną sylwetkę, poznasz proste techniki, dzięki którym redukcja napięć i wynikającego z nich bólu będzie tylko kwestią krótkiego czasu. Pokażemy i nauczymy Cię, jak zadbać o stan swoich kości poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia hamujące rozwój osteoporozy. Na zajęcia zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku, gdyż prowadzący zajęcia fizjoterapeuci zadbają o odpowiedni dobór ćwiczeń indywidualnie dla każdego uczestnika, jak i zadbają o prawidłowość ich wykonania, a niewielka grupa ćwiczących zapewni komfort w trakcie trwania zajęć.

➡ 13.00 ćwiczenia ruchowe dla dzieci

➡ 13.30 spotkanie z fizjoterapeutami i trenerami medycznymi na konsultacjach

Zapraszamy! Spotkajmy się w najbliższy weekend – my zadbamy o Twoje zdrowie i samopoczucie, a Ty będziesz świetnie się bawić, obiecujemy!

O nas

logo-white-footer23

Centrum Medyczne ORTOSOVA. Dzięki najnowszej technologii, nowoczesnym metodom leczenia i pielęgnacji nasza doświadczona i wyspecjalizowana kadra zajmie się Państwa zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Aktualności

Scroll Up
Mini Cart 0

Twój koszyk jest pusty.