Pinoterapia (Pinopresura)

5 maja 2022
pinoterapia-01.jpg

Pinoterapia czy też pinopresura, stworzona przez dr Składowksiego to nieinwazyjna metoda polegająca na stymulacji obszarów na skórze człowieka. Metoda zaliczana jest do terapii odruchowych, gdzie wykorzystuje się procesy samonaprawcze organizmu. Przy pomocy miedzianych gwoździ (zwanych pinami) oraz noży (katów) uciska i stymuluje się określone punkty na ciele. Należy zaznaczyć, że w pinopresurze skóra nie jest przebijana. Bodźcowanie skóry pobudza pewne ośrodki w mózgu. Dzięki temu nasz układ mięśniowy, czy też więzadłowy odbiera sygnały z odpowiadających im części mózgu, co prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu.

Pinoterapia ma szerokie zastosowanie w różnego rodzaju schorzeniach o podłożu ortopedycznym i neurologicznym. Polecana jest w takich przypadkach jak:

  • bóle mięśniowo-powięziowe
  • bóle głowy
  • bóle kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego
  • bóle przeciążeniowe
  • stany pourazowe i pooperacyjne
  • ograniczenia zakresu ruchów w stawach
Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że zastosowanie pinoterapii jest wskazane w indywidualnych przypadkach. Tak jak każda inna forma terapii manualnej wykonywanej przez fizjoterapeutę, stanowi element szerokiego holistycznego podejścia do ludzkiego ciała.


O nas

logo-white-footer23

Centrum Medyczne ORTOSOVA. Dzięki najnowszej technologii, nowoczesnym metodom leczenia i pielęgnacji nasza doświadczona i wyspecjalizowana kadra zajmie się Państwa zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Aktualności

Scroll Up
Mini Cart 0

Twój koszyk jest pusty.