GRZYBICA PAZNOKCI

14 lipca 2021
1.jpg

Grzybica paznokci to problem nie tylko wstydliwy, ale również bardzo niebezpieczny.

Choroba wywołana przez grzybów zdecydowanie obniża komfort życia i negatywnie wpływa na samoocenę Pacjenta. Profesjonalna interwencja podologa jest w stanie zahamować rozwój schorzenia i przywrócić stopom atrakcyjny, zdrowy wygląd.

Dermatofity, grzyby pleśniowe i drożdżopodobne – te trzy grypy grzybów, które wywołują grzybicę paznokci. Płytka paznokcia staje się matowa, żółtawa lub biaława, jej wolny brzeg jest wyraźnie postrzępiony, a całość – bardzo podatna na urazy i niezwykle krucha. Pierwsze objawy schorzenia pojawiają się zwykle wzdłuż wolnego brzegu płytki, rozprzestrzeniając się na całą powierzchnię paznokcia, który z czasem zaczyna być łamliwy oraz nieestetycznie zgrubiony i zrogowaciały. W niektórych przypadkach – płytka zajętego grzybicą paznokcia unosi się lub opada, co sprzyja bolesnym urazom i powoduje pojawienie się kolejnych zmian patologicznych.

Początkowe stadia choroby leczy się zwykle stosowanymi miejscowo środkami antygrzybicznymiW przypadku zaawansowanych postaci – terapię poszerza się o leki doustne i zaleca działania z zakresu kompetencji podologa, który sprawnie oczyszcza płytki paznokcia z mas grzybiczych.

To bardzo wstydliwe i nierzadko bolesne schorzenie wymaga podjęcia szybkich i zdecydowanych reakcji. Działanie na własną rękę nie tylko nie przyniesie pożądanych skutków, ale i zaogni patologię. Jak wskazuje praktyka, najlepsze efekty w walce z grzybicą przynosi współpraca odpowiedzialnego za kwestie farmakologiczne dermatologa i podologa, który w sposób sprawny i bezbolesny usuwa fragmenty zmienionej płytki, przynosząc Pacjentowi natychmiastową ulgą i znacząco podnosząc komfort jego życia.

grzybica stop

O nas

logo-white-footer

Zapraszamy do Kliniki Biomechaniki i Podologii ORTOSOVA. Dzięki najnowszej technologii, nowoczesnym metodom leczenia i pielęgnacji nasza doświadczona i wyspecjalizowana kadra zajmie się Państwa zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Scroll Up
Mini Cart 0

Twój koszyk jest pusty.